Youtube Kanalımız

Sherlock Özel Bölüm Derlemesi

Uzun bir bekleyişten sonra gelen ve izleyicilerini bir anlam karmaşasına sokan Sherlock'un noel bölümü "The Abominable Bride" reyting rekorları kırdı. Bizde sizler için diziyle alakalı bazı dökümanları derledik.


Dünyayla aynı anda Türkiye'de de TLC'de yayınlanan bölüm, daha bölümün yayınlanmasına aylar kala dizinin senaristi Steven Moffat'ın verdiği küçük çaplı videolar ve görsellerle ne kadar iyi olacağını belli etmişti.  Diziyi izledikten sonra adeta görseldeki gibi olan seyirciler tepkilerini sosyal medyadan güzel bir şekilde dile getirdiler. :)Dizi içeriğine geçecek olursak Moffat'ın dizide oldukça fazla gönderme yapması izleyicilerin dikkatinden kaçmadı. (Adele'den sonra sende mi Moffat ?!)  Bunun yanı sıra kadınlara seçme ve seçilme hakkı konusuna değinen senaristimiz bayan izleyicilerin sevgisini kazandı.
Sherlock'un dizinin girişinde yapmış olduğu çıkarım izleyicileri adeta dizinin içine sokup onları izlemeye ikna etmiş gibi bir his bıraktı. Diğer sezonlarla karşılaştırdığımızda bu sezon daha az çıkarım yapan Sherlock, dizinin sonunda yine mükemmel bir zekayla olayı çözünce sevenlerinin takdirinin birkez daha kazandı. Bunun yanı sıra Moffat'ın Sherlock'un abisi Mycroft Holmes'a da farklı bir bakış açısı kazandırması izleyenlerin dikkatini çekti.
Sadece bir kişide değişiklik yapıp sizi üzer miyim diyen Moffat, sürekli morgda duran ve Sherlock'un suç çözmesine yardım eden iyi kalpli Molly'e de el atmış.

Joker'e de gönderme yapmadan gitmeyeyim diyen Moffat, gelinide Joker'e benzetmiş.Dizide "Miss me ?" yazısını gören seyircilerin aklına direk Moriarty gelsede sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla bazı seyircilere Irene Adler izlenimi uyandırmış. Aşağıdaki resimdeki sahnede peçenin altındaki kişinin sahne boyunca Irene Adler olduğu düşünülsede Moriaty'nin sesini duyunca o sahnede kendini şaşkınlığa bıraktı. Dizide yine kendini belli eden Moriarty esrarengiz bir şekilde geri döndü fakat dizinin sonunda Sherlock'un onun kesinlikle ölü olduğunu iddia etmesi yine seyircileri anlam karmaşasına soktu.

Son olarak izleyicilerin önüne ufak bir parça yem atıp onları 4. sezon gelene kadar bekletecek olan Moffat tamda "Seneye görüşürüz." esprisini yapıp, kaçtı.

İşte bunlarda bulabildiğimiz kamera arkası görüntüler:

Twitter üzerinden açmış olduğumuz #SherlockGeldi etiketine katılarak sizde özel bölümle ilgili düşüncelerinizi bizlere iletebilirsiniz.

 Sitemizle ilgili herhangi bir sorunuz, düşünceniz veya öneriniz varsa buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayınız.

Twitter: @cikarimyapalim

Facebook: cikarimyapalim


İnstagram: cikarimyapalim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder