Youtube Kanalımız

Ders 10


Derse geçmeden önce son günlerde ülkemizde yaşanan acı olaylarla ilgili birkaç şey söylemek istiyorum. Yaşanan olaylar hepimizi üzdü. Kayıp Türkiye'nin kaybı, şehit bizim şehidimizdir. Buna rağmen ülkemizde yas ilan edilmezken kardeş ülkemiz Azerbaycan, yas ilan edip, ''Türkiye için canımızı vermeye hazırız.'' mesajlarıyla bizi mutlu etti. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

http://www.mehmetcik.org.tr/tr  adresine tıklayarak Mehmetçik Vakfı'na katkıda bulunabilirsiniz.


Malumunuz okulların açılmasına bir aydan daha az bir süre kaldı. Sitemiz açıldığı günden beri sürekli canlı olarak karşımızda gördüğümüz kişiler üzerinden çıkarım yapmalıyız diye size söylüyoruz. Sitemiz kurulduğunda okullar tatil olduğu için bu zamana kadar hiç okul örneğini vermedik. Sitemizin yaş kitlesini incelediğimizde %95 lik bir kısmın öğrenim görmekte olduğunu tahmin ediyoruz. (15-25 yaşlar arası hesaba katılmıştır.) Okul çıkarım yapılabilecek en iyi yerlerden biridir. Karşınızda her gün yüzlerce insan olacak ve her gün yüzlerce çıkarım yapma fırsatınız olacak. Peki okulda çıkarım yapmak ne işimize yarar ?

1- Liseye ve üniversiteye yeni başlamış arkadaşlar yeni kişilerle tanışacaklar. Tanışacakları kişiler üzerinde çıkarımlar yaparak onlar hakkında bilgi sahibi olur ve arkadaş olup olmayacağınıza karar verirsiniz. Buda sizi 1-0 öne götürür.

2- Hocalar üzerinde bile çıkarımlar yaparak hocanın gözüne girebilir ve notlarınızı yükseltebilirsiniz. ( Örneğin hocanın sevdiği şeyler üzerinden konu açıp, hocayı kafaya alırsanız derslerde de sizin kafanız rahat olur :)

3- Arkadaş çevrenizde popüleriteniz artar ve size kahin gözüyle bakmaya başlarlar. Buda size gizemli bir hava yaratır ve gözler hep üzerinizde olur.

Liseye yada üniversiteye yeni başlayan arkadaşların dikkat etmesi gereken noktalar: (KEKO AVI)

1- İlk izlenim kişinin kıyafetleri, saçı, ayakkabısı, konuşması gibi şeyler olmalı. Yani ilk bakışta göreceğimiz şeyler. Bu ilk bakış kişi hakkında bize oldukça fazla bilgi verecek. Kıyafet uyumlu, saç sakal düzgünse ve konuşma açıksa kişinin kültürlü bir insan olduğu kanaatine varabilirsiniz ama kıyafetler fosforlu, ayakkabılar fosforlu ve kişi elinde bir tesbih varsa keko alarmı verip uzaklaşın. Zira o kişi kültürsüz, güzellikten bi haber ve arkadaş olunmayacak bir kişidir. (Site ekibi olarak kekoları hiç sevmeyiz.)


2- Hal ve hareket. Bazı tipler ülkeyi kurtarmış gibi yürüyebilirler. Hepiniz o tipleri bilirsiniz. Yürürken elleri kolları çok oynar. O tiplerde yukarıda tarif ettiğimiz keko sınıfına girer ki görüldükleri yerlerde uzaklaşmak en doğru karardır.

3- Kişinin dinlediği müzik. Aslında müzik zevki herkeste farklı ama tartışılacak bir iki müzik tarzı var. Örneğin arabesk rep ve şu arsız bela tarzı müzikler. Her sınıfta muhakkak bu tarz müzik dinleyen tipler çıkar. Mümkün olduğu ölçüde bu tiplerden uzak durmanızı öneririz.

4- Özellikle bayan arkadaşlarımız bu tiplere çok dikkat etsinler. Bu tipler aşırı derecede sapık olup, önüne gelen her bayana yavşama özellikleri vardır. Bayan arkadaşlar yanınızda muhakkak bir biber gazı taşıyın ve size 2 metreden daha az yaklaştıklarında sıkıp kaçın. :) Erkek arkadaşlar için bu tipler kavga unsurudur. Kavga etmekten hiç çekinmez bu tipler ve kendi aralarında 'Emanet' dedikleri bıçak, çakı vb. kesici alet taşırlar. Gördüğünüz yerde 155'i arayıp ihbar edin.

Gelelim normal bir insan üzerinden nasıl çıkarım yapacağımıza:

Mümkün mertebe yanınızda bir arkadaşınız olsun bu işinizi çok kolaylaştıracaktır. Önce çıkarım yapmak istediğiniz kişiyi seçin ve ilk görebildikleriniz ile başlayın. Sonra yavaş yavaş parçaları birleştirip bir sonuç çıkarın. Derine inmeye çalışmayın, görebildiğiniz ilk noktaları birleştirin. Örneğin kolyesine,kıyafetine yada ayakkabısı gibi şeylere bakın. Muhakkak sonuç elde edeceksinizdir.

cikarimyapmabilimi.com ekibine katılıp bizden biri olmak ve yazılarınızı sitede yayınlamak ister misiniz ? Buraya tıklayarak ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

 Sitemizle ilgili herhangi bir sorunuz, düşünceniz veya öneriniz varsa buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayınız.

Twitter: @cikarimyapalim

Facebook: cikarimyapalim4 yorum:

 1. Beğendim açıkçası. Bu sayfadan daha fazla şeyler bekliyorum

  YanıtlaSil
 2. Ders 9 yok mu ben mi bulamadım yoksa sırf dikkat etmemiz için mi böyle bir şey yaptınız?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ders 9 var :) galiba sizin gözünüzden kaçmış. Aşağıya linkini veriyorum.

   http://www.cikarimyapmabilimi.com/2015/07/ders-9-2-ayda-neler-ogrendik.html

   Sil
 3. Ellerine sağlık pratiklere devam :)

  YanıtlaSil