Youtube Kanalımız

Sherlock Hakkında 7 Bilgi


Geçenlerde ''Sizden Gelenler'' adlı bir bölüm açtığımızı size bildirmiştik. Zehra Dönmez adlı arkadaşımızda bizi kırmayıp bir yazı yollamış. Yazı için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bakalım yolladığı yazı nasılmış:1. Kahramanımızın ismi aslında Sherrinford olacaktı sonrasında bu isim Sherlock'a çevrildi çünkü Arthur Conan Doyle büyük bir kriket hayranıydı ve o dönemde de Sherlock isminde kriket oyuncusu vardi.
2. Sherlock Holmes sanıldığın aksine ünlü avcı şapkasını pek çok kez giymedi orjinal kitaplardaki anlatımlarda hiçbir zaman şapkası olduğu anlatılmaz, o şapka aslında Sherlock Holmes resimlerinin çizeri Sidney Paget tarafından eklenmiş bir detaydır.
3. Sherlock Holmes hayatında çözümlediği olayların yalnızca 4 tanesinde yenilmiştir. 3 kez erkeklere bir kere de bir kadına. ( Irene Adler )
4. Sherlock Holmes tümevarım ve tümdengelim yöntemini cok iyi kullanır abisi Mycroft Holmes ondan daha iyi kullanmasına rağmen üşengeçliğinden bir çok kez hata ettiğini söylerek geri çekilmiştir.
5. Sherlock Holmes'ün bir fihristi vardır, tütünü çok tüketir. Süper bir boksördür aynı zamanda kılıç ustasıdır.
6. Sir Arthur Conan Doyle Peter Pan'ın yazari J.M Barrie ile aynı kriket takımındaydı.
7. Yazar Sir Arthur Conan Doyle aşırı kiloları nedeniyle Boer savaşına alınmamıştır bunun yerine Afrikaya gonüllu doktor olarak katıldıktan sonra alınmıştır.

Siteniz hakkında görüşlerime gelince ileride daha çok kişiye ulaşacağına inanıyorum şu anda emekleme safhasında ama  oldukça canlı. Sherlock Holmes'ün sıkı bir takipçisi olduğum için bu site uzun beklememizi daha da çekilir kılıyor paylaşımlarıyla. İnsanlara daha dikkatli bakmayı ve ayrıntıları da işin içine katmayı öğrendim, halbuki önceden ayrıntılar teferruat gibi gelirdi bana. Tümevarım ve tümdengelimi dizide sıkça yapardı ama çok hızlı konuştuğu için kaçırdığım zamanlar oluyordu ama bu sitede mercek altına alınması çok güzel, başarılı güzel bir site yani.


Mükemmel Sherlock Holmes seti dağıttığımız kampanyaya katılmak için buraya tıklayınız.


 Sitemizle ilgili herhangi bir sorunuz, düşünceniz veya öneriniz varsa buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayınız.

Twitter: @cikarimyapalim

Facebook: cikarimyapalim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder