Youtube Kanalımız

Sherlock Dizisi Bilinmeyenler


Merhaba arkadaşlar, cikarimyapmabilimi.com ekibi olarak araştırıp Sherlock dizisinde olan ama kimsenin bilmediği bir kaç ayrıntıyı araştırıp bulduk. Herkesin merak ettiği ama dizinin seyrine kapılıp unuttuğu noktalar aslında. Bakalım bu noktalar nelermiş:

1-  Sherlock Irene Adler'i Kurtardıktan Sonra Ne Oldu ?

- Geçtiğimiz aylarda Londra'da düzenlenen "Sherlocked Etkinliği"nde hayranlarla buluşan Moffat A Scandal ın Belgravia bölümünün sonu hakkında bazı ipuçları verdi. Çoğu kişi bu sahnenin Sherlock'un hafıza sarayında hayal ettiği bir fantezi olduğunu savunsada Moffat bunun doğru olmadığını söyledi. "Sherlock gerçekten gitti ve kızı kurtardı. Yapmak zorunda değildi ama yaptı. Adler'in bölümün ortalarında bir sözü vardı; 'Hayatta kendi yolumu kendim açıyorum. Onlara ihtiyacım olduğunda, insanların yanımda olacağını bilmek isterim.' Sherlock ne kadar bu sözün onu etkilemediğini düşünsede işte son sahnede Sherlock tam da Adler'in istediği yerde! Ayrıca o sahneden sonra ne olduğunu anlatan bir bölüm de yazmıştım. Sherlock herkesi öldürdükten sonra o büyük kibiri ile 'Sakın sizinle ilgilendiğimi sanmayın' diyor, Adler ise çoktan eline bir silah almış ve Sherlock'a 'Buradan çıkmak için erkek kostümüne ihtiyacım var' diyor. Sherlock orada çıplak kalıyor ve Adler onun kıyafetleriyle oradan kaçıyor. Ve sonuç olarak Sherlock "O Kadın"a bir kez daha yenilmiş oluyor. Ama bunu yayınlamaya cesaret edemedim doğrusu." diyerek Irene Adler'ın kurtuluşunu açığa kavuşturuyor.

2- The Sign of Three bölümünde ki kibrit kutusu gizemini hatırlarsınız. Sherlock Holmes El Kitabı isimli kitapta bu olayın gerçek yüzü açıklanmış. Kibrit kutusunun içinde bilimde adı olmayan bir kurtçuk olduğu yazıyor.


Bu paylaşımdaki yardımlarından dolayı  Sherlock Türkiye sayfasına çok teşekkür ederiz. Buraya tıklayarak Sherlock Türkiye Facebook sayfasına ulaşabilirsiniz.

 Sitemizle ilgili herhangi bir sorunuz, düşünceniz veya öneriniz varsa buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.


Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayınız.

Twitter: @cikarimyapalim

Facebook: cikarimyapalim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder