Youtube Kanalımız

Beden Dilini Okuyabilmek


''Beden diliniz, kişiliğinizin aynasıdır.''

''İnsanların aklından geçenleri okumak'' kadar kulağa abartılı yada ütopik gelen başka bir düşünce daha yoktur diye tahmin ediyorum. Üstelik bu düşünce yıllar boyunca insanların beynini ele geçirip tersi düşünmeyi engellemmiştir. Günümüzde televizyon ve internet vasıtasıyla bilgilere istenilen hızda ve aralıksız erişilmesiyle zihinleri etkisi altına almış olan bu düşünce dağılmaya hatta yok olmaya başladı bile diyebiliriz. Yinede halen bu düşünceyi akıllarından atamayan insan sayısı küçümsenmeyecek kadar çok.Çıkarım Yapma Bilimi'nde uzmanlaşmak isteyen bir kişinin yapacağı son şey, olaylara ön yargılı bir şekilde bakmaktır.

Çıkarım Yapma Bilimi ne kadar gerçek ve sıradansa beden dilide bu alanda onun kadar önemli yer tutar. Çıkarım Yapma Bilimi bu alanda evreni gözlemleme sanatı olarak nitelendiriliyorsa; beden dilini okumakta onun insanı gözlemleme dalı olarak yerini alır.
Gözlemci, en büyük mesajı en küçük ayrıntıdan alacağı ilkesini unutmamalı ve düşünce sistemini
buna göre geliştirmelidir.
Bu yönden mesele, insanların yaptığı (yapmış olduğu) hareketleri listeledikten sonra her hareketi tek tek incelemek değil, mesele en küçük bir işaretten yaratıcı sonuç elde edebilmek. Bedenin duruşu, el hareketleri, yüz ifadesi,ses tonu, özellikle gözler gibi birçok işaretten bahsediyorum. Bu hareketlerin tümü birleştiğinde, daha doğrusu, iç dünyamızın tercümanı olacak bu işaretleri okumayı öğrendiğimizde gözlem yaptığımız insanla alakalı zihnimizde somut fikirler oluşacaktır.

Bu konuda gelişmekle alakalı sizlere maddeler yazıp, çözüm vadedeceğim herhangi bir açıklama yalandan ibaret olacağı için yapmanızı tavsiye ettiğim tek şey vazgeçmeden, bıkmadan pratik yapmanızdır. Ne yazık ki bunun bir iksiri yok ki içince bir anda bu konuda uzman olasınız. Zaten Çıkarım Yapma Bilimi uzun uğraşlar sonucunda fayasını alacağınız bir daldır. Pratik yaparak tecrübelerinizi arttırın, bir süre sonra elde ettiğiniz çıkarımlara sizde inanamayacaksınız.


Bizi Youtube ve Twitter hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayınız. Yaptığımız paylaşımlar ilk olarak oradan bildiriliyor. Ayrıca video derslerle ilgili olarak şunu belirtmek istiyorum. Arkadaşlar video derslerin amacı okurken sıkılmayı en aza indirmek. Girişe efekli videolar arka planada fon müziği koyup o şekilde okumanıza yardımcı oluyoruz. Okumadan öğrenemessiniz bu dersleri.

Twitter: @cikarimyapalim

Youtube: ÇıkarımYapmaBilimi

Yazıyı okumayı sevmeyen takipçilerimiz videodan da dersi izleyebilir.

1 yorum:

  1. Son bi haftadir basladim ve gayet iyide basladim kim hangi kiyafeti ne kadar giymis gibi yaptiklarim dogru cikti dersler cok ise yaradi sagolun tesekkurler...

    YanıtlaSil