Youtube Kanalımız

Çıkarım Yapma Ders - 3


Merhaba arkadaşlar öncelikle bloğumu takip ettiğiniz için teşekkür ederim. Bu dersimizde çıkarım yapmanın amacından ve biraz daha çıkarımla ilgili ayrıntılardan bahsedicez. Öncelikle çıkarım yapmanın amacı eğer işiniz polislik yada herhangi bir dedektiflik değilse çıkarım yapmak sizi bulunduğunuz ortamda saygı duyulacak veya ortamda sizin popüleritenizi yükseltecek bir harekettir.
Eğer hoşlandığınız kızla aynı ortamdaysanız ve o ortamda başka kişilerde varsa düzgün bir çıkarım yapıp hoşlandığınız kızın dikkani çekebilirsiniz J veya  bayan arkadaşlar içinde hoşlandığı erkeğin dikkatini çekebilir. Sadece dikkat çekmek de deği tabi. Arkadaş ortamında iyi bir çıkarım yapıp kendinize kahin gibi bakınılmasınıda sağlayabilirsiniz. İlk dersleri okuyup ortalama bir çıkarım nasıl yapılır sorusunun cevaplarını bulabilirsiniz ama arkadaş ortamında size bir avantaj daha ekleniyor. Arkadaşlarınızı tanıyorsunuz ve tahminlerinize o arkadaşınızın huylarını da ekleyerek bulmayacayı daha sağam bir şekilde oturta bilirsiniz.  Tabikide çıkarım yapacağınız kişi arkadaşınız olduğu için ve bir arkadaş grubu içinde olduğunuzdan çıkarımı yaptıktan sonra ifade ederken bulunduğunuz durumu unutmayın. Yani arkadaşınız hakkında özel sayılabilecek bir çıkarım yaparsanız hemen söylememenizi önerrim çünkü bir anda arkadaşlığınız bitebilir. O yüzden iyi bir çıkarım iyi bir ifadeyle olur. Çıkarımı yaptıktan sonra aklınızda cümlenizi iyi toparlamanız ve normal konuşmanıza göre biraz daha seri söylemeniz gerekir  ve çıkarım doğruysa bütün gözler size yönelir ve herkesin size baktığı o dahi veya kahin bakışı harika bir duygu J Bir sonraki derste görüşmek üzere bloğumuzu takipte kalın. İyi günler.

Yazıyı okumayı sevmeyen takipçilerimiz videodan da dersi izleyebilir.

1 yorum:

  1. aslında çıkarım yeteneğimin olduğunu varsayarsak son ihtiyacım populerlik olur.
    yani çıkarım yapmak insanın canını acıtan bir kavram çünkü gerçekler acıdır ve bence bir insanın üzerinde çıkarım yapıp söylediğimizde ilk önce bunun ne kadar olağanüstü olduğunu değil ne kadar canını yaktığını düşünecektir. ve çıkarım yaparak popülerlik kazanmak bana doğru gelmiyor.

    YanıtlaSil