Youtube Kanalımız

Çıkarım Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Çıkarım bir olaya, duruma veya kişiye bakıp onun yaşantısı, yaptıkları, yediği içtiği hatta daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmaktır. Peki bu nasıl yapılır ?
Bunun için öncelikle çok iyi bir gözlem yeteneğinizin olması gerekir. Peki gözlem yeteneğimizi nasıl geliştireceğiz ? Öncelikle hayatınızdaki her şeyi bir bulmacanın parçası olarak görmekle başlayacaksınız. Bir kişi üzerinde çıkarım yapmak isterseniz o kişiyi bir bulmaca gibi düşünüp o kişiyi parçalarına ayırmanız gerekir. Ayakkabısından kolyesine, yüzüğünden saçına kadar her şeyi bize o kişi hakkında bilgi verir. Tabi bulmacayı doğru çözebilirsek. Ama sabırlı olmasını da bilmemiz lazım tabi. Gözlem yeteneği bir anda gelişecek bir şey değildir. Siz o gözlem yeteneğinizi bir oda gibi düşünüp içini eşyalarla doldurdukça bir şekil almaya başlayacak.

 Sitemizle ilgili herhangi bir sorunuz, düşünceniz veya öneriniz varsa buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayınız.

Twitter: @cikarimyapalim

Facebook: cikarimyapalim


İnstagram: cikarimyapalim
2 yorum:

  1. Merhaba sormak isteğim şey şu ki bir kişinin sahip olduğu kararsızlıklar, kişisel bozukluklar ve önyargılar bizim varsayımımızı bir hiç yapmaz mı? Ya kişinin kendisi de ne yaptığını bilmiyorsa onlar seri katillere benziyor ani, değişken, tutarsız. Yaptıklaronın çoğunda bır beyin salatası var. Böyle bir durumda yapılacak en mantıklı şey nedir? Baskı noktasını bulabilmek mi?

    YanıtlaSil